استفاده از ذرت برای تولید فروکتوز

 بر اساس داده های اخیر، چین و ایالات متحده به ترتیب با 200 و 300 میلیون تن در سال بالاترین تولید ذرت را در سراسر جهان دارند و پس از آن برخی از کشورهای آمریکای لاتین قرار دارند.

برزیل، آرژانتین و مکزیک به ترتیب 79، 33 و 23 میلیون تن در سال تولید دارند.

امروزه بسیاری از ما در مورد دانه های ذرت منجمد به عنوان غذای مرغ، خوک و سایر حیوانات مزرعه فکر می کنیم، اما ذرت کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد.

در صنایع غذایی، نشاسته ذرت مکزیکی منجمد که از دانه های آسیاب شده ذرت به دست می آید، به غذاهای مختلفی مانند ماکارونی، آب نبات، سس، نان، سوپ، خورش و غذای کودک اضافه می شود.

برخی از روغن‌ها و شربت‌های خوراکی نیز از ذرت علوفه ای دزفول  ساخته می‌شوند، مانند فروکتوز و سایر شیرین‌کننده‌ها که در بیشتر نوشابه‌ها یا حتی آب‌میوه‌های فروخته شده در سوپرمارکت‌ها استفاده می‌شود.

ذرت فرآوری شده همچنین در داروها، لوازم آرایشی، چسب، کاغذ، منسوجات، رنگ‌ها و حلال‌ها استفاده می‌شود.

بقایای ذرت یا “ضایعات” اخیراً برای ایجاد مواد زیست تخریب پذیر مشابه پلاستیک استفاده شده است.

یکی دیگر از کاربردهای ذرت منجمد تایلندی  استفاده از قندهای آن برای تولید سوخت بیودیزل برای استفاده در خودروها و وسایل نقلیه دیگر است.

بنابراین، نه تنها می‌توانیم ذرت را به‌عنوان یک افزودنی مخلوط با غذاهای مختلف، یا به‌عنوان یک غذای جانبی مانند ذرت لذیذ، یا بلغور، یا به‌عنوان میان‌وعده به شکل ناچو و پاپ کورن بخوریم: در سرتاسر جهان، موارد زیادی وجود دارد.

  • منابع:
    1. There Is More to Corn than Popcorn and Corn on the Cob!
  • تبلیغات:
  1. شامپو هایی که باعث کچلی می شوند!
  2. استفاده از روغن خراطین به جای روغن زیتون در سالاد
  3. تولید کیف های گیاهی با برگ درختان خاص روییده در آمازون
  4. با چیلر باتری ماشین را شارژ کنید

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.